Kapat
Haberler
BOLU ROTARY HABERLER VE DUYURULAR
10.12.2016 Cumartesi günü polisimize karşı yapılan terör saldırısını Bolu Rotary Kulubü yönetim kurulu ve tüm üyelerimiz olarak lanetliyoruz. Saldırıda şehit düşen polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine Başsağlığı, Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz ve vatanımız üzerinde hain emelleri olan, adları ne olursa olsun şer odakları ülkemizi bölemeyecek ve vatanımızı parçalayamayacaktır. Bu şer odaklarına karşı ihtiyacımız olan kudreti damarlarımızdaki asil kanda buluyoruz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
07.11.2016 Tarihli toplantımız Gazella Otelde yapıldı. Toplantımızın kulüp konuğu A.İ.B.Ü Egitim Fakültesinden Prof. Dr. Yasemin AYDOĞAN dı. Konuğumuz Problem Çözme isimli sunumu kulüp üyeleri tarafından cok beğeni kazandı. Toplantı sonunda konuğumuza Teşekkur sertifikası taktim edildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Kulübümüzün Toplumsal Gelişim ve yarının öğretmenlerini yetiştirmek için çok önem verdiği TOPLUM LİDERLERİ GELİYOR seminer dizilerinin ilki 05.11.2016 tarihinde A.İ.B.Ü Pembe salonda yapıldı.Toplamda 6 hafta sürecek olan seminer dizilerinin ilkinde açılış konuşmalarının ardından Konuşmacı konuğumuz Sayın Saadet ŞEN eğitimcilerin eğitimi isimli sunumda bulundu. 2430. Bölge Guvernörümüz Güner İNCİ ve değerli eşleri Nagihan ında katılımla onurlandırdığı programımız cok heyecanlı ve keyif vericiydi. Öğrencilerin ve kulüp üyelerimizin pür dikkat dinlediği seminer sonrası öğretmen adaylarının konuşmacı konuğumuzla tanışmak için etrafında toparlanması ve resim çektirmesi dikkatlerden kaçmadı.Toplantımızın öğle arasında Akpiliç yönetim kurulu başkanı Mustafa AKSOY tarafından tüm misafirlerimize öğle yemeği ikram edildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Ulusumuzun en büyük bayramı olan cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılını kutladığımız şu günlerde, cumhuriyetimizin anısına düzenlenen ve bu sene 19 . Gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen , cumhuriyet satranç turnuvası yapıldı29 - 30 EKİM 2016 Tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu Bolu İl Temsilciliği ile Bolu Rotary Kulubünün ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Satranç turnuvasının 19.su Bolu ili Karaçayır mahallesinde bulunan Bolu gençlik merkezinde yapıldı98 yarışmacının katılım sağladığı turnuvada Satranç federasyonu Bolu il temsilcisi, Rotary 2430 Bölge Guvernör yardımcısı, Rotary kulüp üyeleri, ve genç yarışmacıların aileleri katılım sağladıBeş kategoride yapılan yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller verildi ayrıca turnuvaya katılan tüm yarışmacılara katılım sertifikası verildi.Bolu Rotary Kulubü Dönem Başkanı Aydoğan TEKİN ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada"Her yıl yüksek bir katılım ile gerçekleştirdiğimiz turnuvamıza katılımdan dolayı tüm yarışmacı dostlarımızı ayrıca tebrik ediyorum. Tabi ki yarışmalarda kazanan ve kaybedenler olacaktır. Kazanan dostlarımızın başarılarını daha ileriye taşımaları için daha çok çalışmaları gerekmektedir. Kaybeden dostlarımız asla üzülmesinler biraz daha fazla çalışma ile daha güzel başarılar elde edecekleri inancındayım. Zira önümüzde ki sene yine bizler 20,cumhuriyet satranç turnuvası ile yine sizlerin yanında olacağız. Tüm yarışmacı arkadaşlarımızın bu başarılarını uluslararası yarışmalara ve başarılara taşımalarını ümit ediyor, kendilerini tebrik ediyor ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" diyerek bitirdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Dönemimizin 3. , kulübümüzün 1631. toplantısını 25.07.2016 tarihinde Gazelle otelde saat 20:00 de gerçekleştirdik.Kulüp konuğumuz Bolu Baro başkanımız Sayın Av. Ferit ATALAY misafirimizdi.Sayın ATALAY, Yüksek katılımın sağlandığı oturumda, malumunuz üzere 15 Temmuz sonrası gündemimize gelen OLAGANÜSTÜ HAL konusunda, İlimizde uygulandığı kısmı ve halkımızı ne şekilde etkilediği konusunda bizlere bilgi paylaşımında bulundu.Sayın ATALAY yaptığı güncel bilgilendirmeler için teşekkür ediyoruz. Mesleğinde başarılar diliyoruz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bolu Rotary kulübü üyeleri, Dagkent te bulunan Zihinsel Engelli Çocuklar Egitim Vakfında (ZİCEV) iftarda buluştular. 2016 - 2017 Dönem Başkanlığını 1 temmuz 2016 tarihinde devralan Aydogan TEKİN ilk projesi olarak ZİCEV de Zihinsel engelli öğrenciler, öğrenci aileleri ve rotaryenlerin katıldığı 350 kişi kadir gecesinde 5. Gerçekleştirdikleri iftar yemeğinde bir araya geldiler. İlk olarak ZİCEV Bolu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nurten ŞENOCAK ın teşekkür konuşmasının ardından konuşan Aydogan TEKİN, gençlerimiz geleceğimiz diyerek cıktıgımız bu yolda, gençlere hizmetlerinin süreceğini belirtti. Çinli felsefeci Konfüçyüs'ün "UZUN YOLCULUKLAR TEK BİR ADIMLA BAŞLAR" sözünü hatırlatarak Bizler gençlerimiz için , onların yaşamlarını değiştirmek, onların mutluluğu, onların umutları için bir adım atabiliyorsak ne mutlu diye bitirdi. ZİCEV Bolu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nurten ŞENOCAK ın Rotary kulübü üyelerinden Enver GÜNAY, Reşat DEMİREL ve Aydoğan TEKİN e plaket taktiminden sonra ZİCEV öğrencileri Hacivat ve Karagöz gösteri eşliğinde keyifli dakikalar geçirdiler.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Anıtkabire Çelenk Koyma Töreni.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
24 Haziran 2016 Cuma akşamı iftar yemeğinden sonra yapıldı. Ankara Gazi Rotary Kulübü, Gelecek Dönem Başkanı Gamze Koranel ve eşi Kemal Koranel ile Adapazarı Rotary Kulübü Gelecek Dönem Başkanı Fatih Dindar ve eşi Nevin Dindar ile Nurten Büyükaktan'ın onurlandırdığı törene çok sayıda davetli ve misafir de katıldı. Bolu Rotaract Kulübü Dönem Sekreteri Elçin Kocaman Başkanlık Kolyesini Gelecek Dönem Başkanı Hanife Özdemir'e, 20 Bölge Kulüplerden Sorumlu Guvernör Yardımcsı Niyazi Güler de görevini Çağlar Yamaner'e devrettiler .Dönem Başkanı Reşat Demirel 'in 2015-2016 Dönem faaliyetlerini aktaran bir sunumu izlendi. Dönem faaliyetlerinde hizmetleriyle kulübe büyük destek ve katkı sağlayan Rtn. Nejat Eratalar ile Rtn. Orhan Bülbül'e kulübün ilk Dönem Hizmet Ödülleri takdim edildi. Toplantılarına en fazla katılan Rtn. Atilla Yılmaz 'a Devam Ödülü 'nün verildi. Reşat Demirel in Başkanlık kolyesini Aydoğan Tekin'e devretmesinin ardından yeni dönem flaması törenle açıldı. Aydoğan Tekin'in gelecek dönemde yapılacak faaliyetleri açıklamasından sonra tören sona erdi.2016-2017 Dönemi başkanı Aydoğan Tekin ve eşi Asuman'a başarılar diliyoruz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Dönemimizin 44.Kulübümüzün 1625.toplantısında Başkan ,Gelecek Dönem Başkanı ile Guvernör Yardımcımızın katıldığı 19-22 Mayıs tarihlerinde Belek'' te gerçekleşen Bölge konferans izlenimleri paylaşıldı.Yıl boyunca yapılan faaliyetlere verilen ödüller hakkında bilgi verildi. Kulübümüze verilen ödüller hakkında bilgi verildi. Kulübün bu yıl YILDIZ almaya hak kazanamamasının nedenleri tartışıldı. 6 yıldır büyük bir başarıyla yürüttüğümüz TLG ve 18.cisini düzenlediğimiz Cumhuriyet Satranç Turnuvalarının kulüp dönem bütçesinin büyük bir bölümünün harcanmasına neden olduğu ve bu durumun Bölge' nin yıldız kriterlerini karşılayacak projelerin gerçekleşmesine engellediği tespiti yapıldı.Sadece Yıldız almak için bu faaliyetlerimizden vazgeçilmemesi ve Cumhuriyet adını taşıyan Satranç Turnuvasına gelecek yıl da da devam edilmesi ve her TLG Semineri bitiminde 90 öğrencinin gözlerinde parlayan yıldızların alınacak bir Bölge Yıldızından daha da önemli olduğu bütün üyeler tarafından dile getirildi. Ayrıca Gelecek Dönem uygulanacak Tüzük Konsey kararları hakkında ve Konferansta sunumu ve sergisi yapılan Exlibris sanatı hakkında üyelere genel bilgi verildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bolu Rotary Kulübü Başkanı Reşat Demirel, Rotary 2430. Bölge Guvernör Yardımcısı Niyazi Güler ile birlikte Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu başkanı Şerafettin Erbayram'a Koç İlköğretim Okulu Kütüphane yenileme projesine verdikleri destek nedeniyle bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Bolu Bağışçılar Vakfı Mütevelli heyeti üyesi Nahit Abak ve Vakıf Genel Sekreteri Öznur Akkaya da hazır bulundu. Rotary Başkanı Reşat Demirel, Şerafettin Erbayram'a kulübün teşekkür mektubu ve kütüphanenin açılış haber ve görüntülerinin yer aldığı bir dosya takdim etti. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Erbayram ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada ;Bolu Rotary Kulübünün gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek ; Bolu Bağışçılar Vakfının açıldığı yıldan bu yana Bolu için kamusal yararı olan yaklaşık 200 projeye fon verdiğini, aynı zamanda ana sınıflarını yenileyip , kütüphaneler yaptırdığını ve bu kapsamda Bolu Rotary Kulübünün kütüphane yenileme projesine destek verdiklerini ifade etti. Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya' da " Dünya genelinde oldukça yaygın olan ve 3500 noktada bulunan " Community Foundation" modelinin ülkemizdeki ilk ve tek örneği olan Bolu Bağışçılar Vakfının ; yılın her dönemi ,kamusal yararı olması ve ticari çıkar gözetmemesi ön koşulu ile projelere hibe verdiğini, vakfın verdiği hibelerin yanı sıra okulların da gerek ana sınıfı veya özel eğitim sınıfları donanımları taleplerini gerekse kütüphane donanımı taleplerine destek olmaya devam edeceklerini ifade etti. "Rotary Bolu kulübü projesi olan ve geçtiğimiz hafta yenilerek açılışı yapılan ve "Koç İlköğretim Okulu Kütüphanesi Yenilenmesi Projesi" ni vakıf hibe desteği ile tamamlanmasından dolayı vakıf olarak memnun olduklarını belirtti.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Koç İlk Öğretim Okulu kütüphanesi Bolu Bağışçılar Vakfı' nın desteğiyle tamamen yeniledi. Kütüphanenin açılışına İl Milli Eğitim Müdürlüğü , Orta Öğretim Şube Müdürü Recai Yörük ile Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya katıldı. .Yenileme kapsamında kütüphaneye 250 kitap alındı, masa ve sandalyeler tamamen yenilendi, boya badana işleri yapıldı .Açılışta konuşma yapan Recai Yörük; " okuyan anlayan ve sorgulayan öğrencilerin yetişmesi için kitap okumanın önemine dikkat çekti ve Bolu Rotary Kulübü'ne, Bolu Bağışçılar Vakfı'na katkılarından dolayı teşekkür etti.Kulüp Başkanı Reşat Demirel de; okul idarecilerinin öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı edinmeleri için bir proje başlattıklarını, kulüp olarak bu projeye destek verdiklerini , öncelikle okul kütüphanesini yenilediklerini,proje kapsamında ders yılı sonuna kadar en çok kitap okuduğu öğretmenleri tarafından tespit edilen ilk üç öğrenciyi ödüllendireceklerini ifade etti. Reşat Demirel, Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu başkanı Şerafettin Erbayram ve vakıf üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya da ''Vakıf olarak eğitim alanında yapılan buna benzer projeleri desteklemeye devam edeceklerini ''ifade etti.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
12 Mart 2016 Cumartesi Gazelle Otelde yapılan eşli yemekte Dönemimiz Meslek Ödülü Tuncay Kontraplak sahibi, mesleğinde dördüncü kuşak çalışan olan Şura Öztunçay'a verildi. Rtn. Turgut Kalaycıoğlu'nun özgeçmişini okuduğu Şura Öztunçay'a ödülübnü Rtn. Şerafettin Erbayram verdi. Eşi ve oğlu ile birlikte gecemizi onurlandıran, TLG konuşmacımız Saadet Şen Öner ''Evlilik Aşkı Öldürmez'' konulu bir konuşma yaptı. Gecede Rotaract Kulübümüze yeni katılan iki üye; Hanife Özdemir ve Seda Sonay İlkhan için üye kabul töreni gerçekleştirildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
8 Mart Kadınlar Günü'nde Koç İlköğretim Okulu öğrenci annelerine yönelik ''Kadınlarda Görülen Kanserlerde Erken Tanı'' Eğitimi düzenlendi. Bolu İl Sağlık Müdürlüğü'nden Dr. Esra UCA tarafından verilen eğitim öncesi kadınlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Kadınların kansere karşı bilinçlendirilmesi amaçlanan eğitimde ve kanser vakalarında kadınların erken teşhis için ne yapmaları gerektiği anlatıldı. Dr. Esra UCA eğitim sonunda katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Koç İlköğretim Okul Müdürü Bülent SARIYILDIZ ve Müdür Yardımcısı Filiz ÇETİNKAYA birlikte yaptıkları açıklamada Bolu Rotary Külübü'ne ve Dr. Esra UCA'ya öğrenci anneleri adına teşekkür ederek, okullarında gerçekleşen eğitim çalışmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiler.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Kdz.Ereğli Rotary Kulübü tarafından 20 Şubat 2016 cumartesi günü Büyük Anadolu Oteli'nde düzenlenen Rotary 2430. Bölge 3.grup Enstitüsü'ne katılım sağlandı.Kulübümüzden ; 19.Grup Guvernör Yardımcısı Niyazi Güler ,Dönem Başkanı Reşat Demirel ,GDB Enver Günay ve Rtn Atilla Yılmaz'ın katıldığı seminere, bölgemizde bulunan diğer kulüplerden de katılım fazla idi. Eğitim çalışmalarının son derece keyifli, eğlenceli sürdüğü Grup Enstitüsü'nde yeni dostluklar edinildi, dostlukları pekiştirildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Kasım Ayı eşli yemeğimizde; GDB Dr.Mesut Kalaycıoğlu'na mesleğinde 40.yılı geride bırakması anısına bir plaket takdim edildi. Mesleğinde onurla geçen 40 yılı geride bırakan ve kulübümüzde "Rotary' nin kutup yıldızı" diye anılan Dr.Mesut Kalaycıoğlu'na 40.yıl plaketi Guvernör Yardımcımız Niyazi Güler tarafından takdim edildi. Dr.Mesut Kalaycıoğlu'na eşi evlatları ve torunları ve sevenleri ile birlikte mutlu nice yıllar dileriz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
KOÇ İLK VE ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ DİŞ VE AĞIZ SAĞLIĞI TARAMASISINDAN GEÇİRİLDİ. Kulübümüz organizasyonuyla , Diş Hekimi Nejat Eratalar ve Eşi Diş Hekimi Emel Eratalar liderliğinde bir ekip tarafından Koç İlk ve Orta Okulu'nda "Ağız ve Diş Sağlığı Taraması" gerçekleştirildi.Diş Hekimleri ; Onur Çetinkaya ,Yücel Yaşarol,Zehra Aydın ,Erol Tuncer , Aykut Tuncel' den oluşan tarama ekibi; Koç İlk ve Orta Okulunun 650 öğrencisini muayene etti. Muayene sonunda her öğrenciye velilerine verilmek üzere dişlerinin durumu hakkında bilgi notu verildi. İlk okul çocuklarına diş muayenesinden önce Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili çizgi film izletildi. Rotary Kulübü, her çocuğa diş fırçası, diş macunu hediye etti. Çocuklara , ağız ve diş sağlığını koruma konusunda broşürler dağıtıldı.Okul Müdürü .Bülent Sarıyıldız ve Müdür Yardımcısı Filiz Çetinkaya birlikte yaptıkları açıklamada Bolu Rotary Külübü'ne teşekkür ederek,okullarındaki dört ana sınıfı dahil olmak üzere 650 öğrencinin Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili taramasından geçirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Cumhuriyetin 92. yıl coşkusunu 28.10.2015 Çarşamba akşamı Gazelle Otel de kulüp üyelerimiz ve misafirlerimizle hep birlikte yaşadık. Doç. Dr. Hüseyin Sarı' nın "Cumhuriyet" konulu bir sunum gerçekleştirdiği Cumhuriyet Balo' sunda yeni üyemiz Tarkan Özdemir' in üye kabul törenini gerçekleştirdik.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Kulübümüz, Koç Orta Okulu' nun Fen Bilgisi Laboratuvarını yeniledi. 27 Ekim 2015 Salı günü Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Temel Eğitim Şube Müdür'ü Recai Yörük' ün de katıldığı açılışta bir açıklama yapan Dönem Başkanı Reşat Demirel "Bolu Rotary Kulübü olarak her yıl bir okul seçtiklerini ve bu seçilen okulun eksiklerini tamamladıklarını, bu yıl da Koç Ortaokul yöneticilerinden gelen talep doğrulusunda Koç Orta Okulu' nun eskimiş durumdaki Fen Laboratuvarını donatarak yenilediklerini söyledi. Reşat Demirel açıklamasının devamında ; Koç İlk Okul ve Orta Okul Müdürü Bülent Sarıyıldıza , Orta Okul Müdür Yardımcısı Hasan Yılmaz'a ,İlk Okul Müdür Yardımcısı Filiz Çetinkaya'ya misafirperverlikleri için teşekkür etti Açılışta kurdelayı kesen okulun 7 .sınıf öğrencisi Kayra Nur Yılmaz' a okul hayatında başarılar dileyen Reşat Demirel, Fen Bilgisi Öğretmeni Harun Taş' ın laboratuvarda Fen Lisesi'ni kazanacak öğrencileri yetiştireceği inandığını ifade etti.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Kulübümüz ile Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 18. Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası, Solmaz - Ahmet Baysal Öğretmen Evi salonlarında 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.70 satranç sporcusunun yarıştığı turnuvada 5 grupta müsabakalar düzenlendi. Turnuva sonunda katagorilere göre ilk üçe girenler Kulübümüz tarafından altınla ödüllendirildi. Turnuva sonunda tüm katılımcılara katılım sertifikası verildi.Türkiye Satranç federasyonu Bolu İl Temsilcisi Yücel Yıldırım ödül töreninde yaptığı konuşmada "Bolu Rotary Kulübü" ne 18 senedir sürdürdükleri sponsorluk desteği için teşekkür etti. Kulüp Dönem Başkanı Reşat Demirel de yaptığı konuşmada ; turnuvanın 18 senedir kesintisiz bir şekilde devam etmesinin çok anlamlı olduğunu , Bolu Rotary Kulübü olarak , Bolu' da satranç sporunun gelişmesine katkı sağlamaktan memnun olduklarını ,bu katkıyı önümüzdeki yıllarda da sürdüreceklerini , derece yapan sporcuların, ulusal ve uluslar arası turnuvalarda da başarılar elde etmelerini ümit ettiklerini ifade etti. Reşat Demirel konuşmasını ; turnuvaya katılan bütün sporculara ,turnuvayı düzenleyen Satranç Federasyonu Bolu İl Temsilciliğine ve hakem heyetine, ve turnuvaya ev sahipliği yapan Solmaz - Ahmet Baysal Öğretmenevi müdür ve çalışanlarına teşekkür ederek tamamladı.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
2430. Bölge Guvernörü Canan Ersöz beraberinde ve 2430 Bölge Sekreteri Mehmet Hakan Karaalioğlu ve eşi Feza Karaalioğlu ile birlikte kulübümüze bir ziyaret gerçekleştirdi. Guvernörümüz Canan Ersöz ve beraberinde; 21.Grup Kulüplerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı Niyazi Güler, Bölge TLG Komite Başkanı Erdal Yıldırım, Kulüp Başkanımız Reşat Demirel, Gelecek Dönem başkanı Aydoğan Tekin ve Asuman Tekin, 2014-2015 Dönem Başkanı Enver Günay, 2011-2012 Dönem Başkanı Birdal Esen, 2013-2014 Dönem Başkanı Orhan Bülbül ile birlikte makamlarında Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin' i ve Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz' ı ziyaret ettiler. Guvernörümüz Canan Ersöz ve beraberindeki Rotary heyeti Bolu' ya 5 km uzaklıktaki Bolca Hindi Tesisleri' ne işyeri ziyaretinde bulundular. Bolca Hindi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, Kulübümüzün kurucularından olan ve halen üyemiz Şerafettin Erbayram tarafından giriş kapısında karşılanan Guvernörümüze, hindi üretimi, kesimhanesi, Saanen Keçi yetişticiliği, keçi sütü ve Bolana Keçi Peynirleri hakkındaki bilgileri içeren bir sunum yapıldı. Daha sonra hindi kesimi ve parçalama ve paketlemenin nasıl yapıldığı gösterildi. Heyete, tesis işçi yemekhanesinde öğle yemeği ikramı yapıldı.Yemekte hindi eti çeşitlerinden pişirilen ürünler servis edildi. Guvenör ve beraberindeki heyete Bolu ya 15 km. uzaklıkta bulunan Gölcük Milli Parkı, göl kenarında çay kahve ikramı yapıldı. Göl etrafında yapılan bir yürüyüşün ardından otele dönüldü. Guvernörümüz önce Bolu Rotaract Başkanı Güray Gümüş ve ardından Kulüp Başkanı Reşat Demirel le toplantılar yaptı. Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla devam eden toplantı da kulüp ve dönem projeleri hakkında Guvernör bilgilendirildi. Projeler,yapılacaklar ve yöntemleri hakkında Guvenörün tavsiyeleri alındı. Guvenörümüzün kulüp misafiri olduğu ve 19. Grup Kulüplerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı Naci Orhan nın da katıldığı toplantıya Kulübümüzün mazeretli üyeleri dışında bütün üyeleri ve eşleri katıldı. Köroğlu' ndan bir dize ile başlayan Guvernör konuşması ise ilgi ile dinlendi. Guvernörün isteği doğrultusunda kendisine günün anısına, hediye olarak UR. Palio fonuna aktarılan bağış makbuzu sunuldu.Yemek süresi ve sonrasında kulüp üyeleri guvernör ile başa başa sohbet imkanı buldular.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
25 Temmuz 2015 Cumartesi Ankara'da 2430 Bölge TLG Komite Başkanı GDB Rtn. Erdal Yıldırım tarafından düzenlenen ve GDB Rtn. Mesut Kalaycıoğlu'nun Takım Oyunları hakkında sunum yaptığı toplantıya, Kulübümüz Dönem Başkanı Reşat Demirel ve 2015 TLG Komite Başkanı Orhan Bülbül katıldı.5 senedir TLG düzenleyen Kulübümüzün TLG ve Takım Oyunları deneyimlerini paylaştığı toplantı çok verimli geçti.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Kulüp bayramlaşması Rotaryen eşleri ve çocuklarının katılımıyla 20.07.2015 Pazartesi akşamı Gazelle Otel' de yapıldı. Toplantıya kulüp konuğu olarak Amerika Colombus Rotary Kulübü' nden Mrs. Melanie Grace katıldı. Mrs. Melanie Grace 2004-2006 yıllarında Americus kentindeki evinde Georgia bursu öğrencimiz Esra Yıldırım iki yıl misafir etmişti. İlk defa Bolu' ya gelen misafirimize devam kartı verildi ve bayrak değişimi yapıldı. Yemekte ayrıca GDB Çelik Güçok un eşi Gülnara Güçok' un güzel bir tesadüf sonucu eşli yemeğe isabet eden doğum günüde kutlandı.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Kulübümüz tarafından , Zihinsel Özürlüler Vakfı'nın Dağkent'teki okulunda 9 Temmuz 2015 Perşembe akşamı öğrenci ve velilere 300 kişilik bir iftar yemeği verildi. Zihinsel Özürlü öğrencilerin süslediği bahçede verilen ve Rotaracların yemek servisine yardımcı oldukları,kulüp üyeleri ve eşlerinin yoğun katılım gösterdiği iftar yemeğine , zihinsel engelli öğrenciler, veliler ve misafirler katıldı. Dönem Başkanımız Reşat Demirel, iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada; hayırlı bir iş yapılmasına aracı oldukları için ZİÇEV yöneticisi Nurten Şenocak'a , okul müdiresi Fatma Atalay'a ve şahsında tüm okul öğretmen ve personeline teşekkür etti. Reşat Demirel ; "kulüp olarak çocukların ve aileleriyle hep birlikte bir araya gelmelerine vesile olmaktan son derece mutlu olduklarını, iftar yemeğinin dört yıldır yapıldığını ve artık geleneksel haline geldiğini, Bolu Rotary Kulübü'nün sonraki yıllarda da bu okulda iftar yemeği vermeye devam edeceğini" açıkladı.. Yapılan konuşmaların ardından Zihinsel Engelli çocuklar tarafından oluşturulan koro , konuklara şarkı ve türküler söylediler.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Rotaryenler Ata'nın huzurunda... Rotaryenler, her yıl dönem başında olduğu gibi bu yıl da Anıtkabir'i ziyaret ettiler. Kulübümüzün 2015-2016 Dönem Başkanı Rtn. Reşat Demirel ve Eşi Seldin Demirel ile Rotaract Dönem başkanı Güray Gümüş'ün de aralarında bulunduğu, ülkedeki bütün Rotary kulüplerinden gelen yaklaşık beş yüze yakın Rotaryen, 4 Temmuz 2015 Cumartesi günü saat 11.00' de Anıtkabir, Aslanlı Yol başında buluştular Ata'nın kabrine kadar saygı yürüyüşü gerçekleştirdiler. Saygı yürüyüşünün ardından 2420-2430-2440 Bölge Guvenörlerinin liderliğinde Atatürk' ün kabrine çelenk koyup saygı duruşunda bulunan Rotaryenler; " Dünya'ya armağan edecekleri hizmetleri gerçekleştirirken Atatürk'ün manevi hatırasına ve Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkma sözü verdiler." Anıtkabir Şeref Defteri 2420-2430-2440 Bölge Guvernörleri tarafından imzalandı. Kulüp Başkanımız Rtn. Reşat Demirel ve Eşi Seldin Demirel Atatürk'ün silah arkadaşı İsmet İnönü'nün kabrini ziyaret ettiler.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Kulübümüz Başkanlık, Rotaract ve Guvernör Yardımcısı Devir Teslim töreni yapıldı. Çok sayıda konuğun da katıldığı törende 2014 - 2015 döneminde kazandığımız ödüller tanıtıldı.Yıldızımız bayrağımıza takıldı. 2015-2016 dönemi Yönetim Kurulu takdim edildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Değerli Rotaryen Dostlarımız,Devir Teslim Törenimiz ; 13 Haziran 2015, Cumartesi günü, Gazelle Otel?de yapılacaktır. Siz, değerli eşleriniz ve misafirlerinizle birlikte katılımınızdan büyük onur duyacağız. Rotaryen selam ve sevgilerimizleReşat DEMİREL 2015-2016 Dönem Başkanı
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
18 Nisan 2015 günü Bolu' ya gelen beş kişilik değişim ekibi iki gün rotaryenlerin evlerinde konaklayarak Bolu' nun tarihi, turistik ve endüstriyel kuruluşlarında inceleme yaptılar.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Antalya' da yapılan 2015- 2016 dönemi Bes- Asambleye Bolu Rotary Kulübü GlDB Rtn. Reşat Demirel ve eşi Seldin ile Sekreter Rtn. Onur Çetinkaya, Sayman Rtn Hakan Karabaş, 20.Gurup Guvernör Yardımcısı Rtn Niyazi Güler ve eşi Hatice katıldılar.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ve Bolu Rotary Kulübü iş birliğiyle gıda konferansı düzenlendi. Konferansa, baklavacılığın usta ismi Nadir Güllü de katıldı. 1820 yılından bu yana baklava üreten ailenin 5'inci kuşak torunu olan Güllü, İstanbul Karaköy'deki işletmede günde yaklaşık 2 ton baklava üretip sattıklarını ve Dünya'nın her yerinden müşterileri olduğunu söyledi. Gıda Konferansı'nda ilk olarak AİBÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Çakır, "Gıda Güvenliği" konusunda sunum yaptı. Özellikle satış aşamasındaki gıda güvenliği ile tehlike ve riskler konusunda bilgi veren Çakır, 'Tehlike, gıdada kontrol edilmediği takdirde hastalıklara veya yaralanmalara yol açabilecek herhangi bir biyolojik, fiziksel ve kimyasal etkendir. İnsan sağlığını asıl tehlikeye atan ve etkileri çok daha şiddetli olabilen tehlikeler biyolojik tehlikelerdir.' dedi. Gıdalardaki katkı maddelerinin toplumda farklı algılara yol açtığını ifade eden Doç. Dr. Çakır, 'Katkı maddesi olan gıdanın sağlıklı gıda olmadığı yönünde maalesef yaygın bir kanı var. Gıda katkı maddeleri, izin verilen dozlarda, gıda katkı maddelerinin işlem yardımcısı olarak veya gıdanın muhafazasında ya da ürüne dönüştürülmesinde birçok testten sonra kullanılır. Günümüzde izin verilen dozlarda işlem yardımcısı olarak kullanıldığında herhangi bir sakınca yoktur.' diye konuştu. "Geleneği Bilimle Birleştirerek Baklava Üretiyoruz"Türkiye'de baklavacılığın usta ismi Karaköy Güllüoğlu'nun Sahibi Nadir Güllü ise; ailesini, baba mesleği baklavacılığı, mesleğe girişini ve 43 yıllık ustalık dönemini anlattığı sohbetinde, her zaman gelenekselliği bilimsellikle birleştirerek' baklava ürettiklerine dikkati çekti. 'Çıraklığını yapmadığınız işin ustası olamazsınız. diyen Güllü, öğrencilere sevdikleri işi sebat ederek ve sorumluluk duygusuyla yapmalarını önerdi; altın kuralın ise disiplinli çalışma olduğunu söyledi. İşletmenin Ar-Ge çalışmaları hakkında da bilgi veren Güllü, diyabet ve çölyak hastaları için Türkiye'de ilk kez baklava üretimini kendilerinin yaptığını anlatarak, sevilen ve güven duyulan bir marka olabilmek için üretilen ürüne önce kendisinin inandığını sonra müşteriyi ikna ettiğini söyledi; meslekte vefanın önemine de değinen Güllü, mesleğe yıllarını vermiş usta personeli her zaman el üstünde tutmak gerektiğini sözlerine ekledi.Konuşmaların ardından Doç. Dr. İbrahim Çakır ve Nadir Güllü'ye Bolu Rotary Kulübü Başkanı Enver Günay tarafından teşekkür plaketi verildi. Konferans, öğrencilere ve konuklara yapılan baklava ikramının ardından sona erdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bolu Rotary Kulübünün Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre salonunda büyük bir öğrenci katılımı tarafından ilgiyle izlenen Gıda Konferansını organize etti. AİBÜ Dç.Dr. İbrahim Çakır ve Nadir Güllü' nün konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte Gıda güvenliğinin akademik yönüyle anlatımı ve bir markanın varoluş hikayesi ilgiyle izlendi. Katılımcılara baklavanın nasıl yenmesi gerektiği de uygulamalı olarak gösterildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bolu Rotary Kulübü Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile ceviz fidanı dikimi projesini gerçekleştirdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Çanakkale 1915 konulu sunumu yapan Em.Alb. Erhan Alişar bu hafta konuşmacı konuğumuz oldu.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bu hafta konuşmacı konuğumuz Sayın Ahmet Özmen, Muhasebeciler Haftası nedeniyle bir sunum gerçekleştirdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Rofife 07, Bolu - Eskişehir kent jürisi, Bolu Rotary Kulübünün evsahipliğinde Gazelle otelde toplandı.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bolu Güzel Sanatlar Lİsesi öğrencilerinin ihtiyacı olan çeşitli giyecek eşyalarını öğrencilerle birlikte değişik mağazalardan yapılan alışveriş etkinliği ile tedarik ederek yardımda bulunduk.Bu yardımın Finansmanı Bolu Rotary Kulübü yardımsever üyeleri tarafından karşılanmıştır.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
GDB. YÜCEL YAŞAROL VE SEMA' NIN OĞULLARI, LEVENT& NESLİHAN YAŞAROL UN 14.02.2015 GÜNÜ KADIKÖY ACIBADEM HASTANESİNDE AYAZ YAŞAROL ADINDA ERKEK ÇOCUKLARI DÜNYAYA GELMİŞTİR.TÜM AİLENİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞIRKEN, BEBEĞİMİZE AİLESİYLE BİRKLİKTE SAĞLIK VE MUTLULUK DOLU UZUN ÖMÜRLER DİLERİZ.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Başkanımız Enver Günay ve eşi Mürüvvet 2430. Bölge Rotary Günleri etkinliğine katıldılar. TLG Ana komitesi adına stand açarak Bolu Rotary Kulübünün etkinliğe aktif katılımını da sağlamış oldular.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bu haftaki toplantımızın Konuşmacı konuğu Bolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sayın Cemal Güney " Sanat ve Toplum" konulu konuşmasını gerçekleştirdi
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
GLD Guvernör Yardımcısı Rtn. Niyazi Güler ve Hatice 2015-16 Rotary Dönemi Yöneticiler Eğitim Seminerine katıldılar.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bakü Hazar Rotary Kulübü üyesi Rtn.Tarkan Özdemir kulübümüz toplantımıza katıldı. Rotaract kulübümüz dönem başkanı Elçin Kocaman, rotaract faaliyetleri konusunda sunum yaptı.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bu hafta konuşmacı konuğumuz Elginkan Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Murat Özen.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
GDB Rtn.Bilgin - Ayşe Ergun Dostlarımızın Ocakbaşına Misafir Olduk.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
GDB Rtn.Kadir Çalışgan' ın yöneticisi olduğu SCHOTT Orim Bolu fabrikasını gezdik. Geziye katılan Rotaryen ve eşlerine Kadir ve Gülin Çalışgan çok güzel misafirperverlik gösterdiler.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bolu Milletvekili Sayın Tanju Özcan kulübümüzü ziyaret etti
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Hizmetleriniz dünyaya armağan olsun.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Filiz makarna - Barilla firmasının Dünya ve Türkiye' deki üretimi ve konumu hakkında bilgi verdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr.Okan Külköylüoğlu "Su ve Çevre" konulu sunum yaptı.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
21.12.2014 Pazar günü Bolu Rotary Kulübü' nden Akcakoca' da balık ziyafeti gerçekleştirildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Zeki ve Yurdagül VARLIK çiftinin ikizleri olmuştur. VARLIK ailesini tebrik eder, sağlıklı ve mutlu bir aile olmalarını temenni ederiz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
15 aralık 2014 günü toplatımızda konuşmacı konuğumuz Prof.Dr. Fatma Sırmatel "Ailede Kadına Şiddet" konulu sunum gerçekleştirdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
08 Aralık 2014 Pazartesi günü, Guvernörümüz Korhan ATİLLA VE Eşi Aylin, Bolu Rotary Kulübünü ziyaret ettiler. Gündüz programında ilk olarak Bolu Valisi Ahmet ZAHTEROĞLU' nu ziyaret eden Guvernörümüz ve kulüp üyeleri ardından, Belediye Başlanı Alaaddin YILMAZ' ı makamında ziyaret ettiler. Akşamüstü, Guvarnörümüz, Kulübün Yönetim Kurulu üyeleri ve Rotaractlar ile görüşürken, aynı saatlerde Aylin Hanım da eşlerle birlikte Bolu' nun doğal cennet köşelerinden biri Gölcük' te bir toplantı gerçekleştirdi. Aynı günün akşamı, Gazelle Otel' de Abant İzzet Baysal Üniversitesi BESYO' nda görev yapmakta olan Yrd.Doç.Dr. Müberra Çelebi' ye Guvernörümüz "Meslekte Üstün Hizmet" ödülünü sundular. Kulüpten emekli olan Geçmiş Dönem Başkanları ve eşlerinin de yeraldığı canlı müzik eşliğindeki geniş katılımlı akşam yemeği, Kulüp Başkanı Enver GÜNAY ve Guvernörümüz Korhan ATİLLA' nın konuşmalarından sonra sona erdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
2430.Bölge Dönem Guvernörü Rtn. Korhan Atilla, eşi Aylin' le birlikte kulübümüzü ziyaret etti. Gazelle Otelde yapılan eşli toplantıda AİBÜ BESYÖ öğterim görevlisi Yar.Doç.Dr. Müberra Çelebi' ye "Meslek Hizmet Ödülü" verildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Toplum Liderleri Geliyor programının son hafta konuşmacısı Dr. Arda Eratalar "Stres ve Zaman Yönetimi", "Yeter ki İnan" konulu sunum yaptı. Sertifika töreninde katılımcılara katılım belgeleri ile dereceye girenlere ödülleri, sponsorlara teşekkür belgeleri verildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Sayın Rektörüm,Rektör Yardımcılarım,Üniversitemizin çok değerli yöneticileri ve öğretim üyeleri,Guvernör Yardımcılarım,TLG Komite Başkanım,Çok değerli konuklarımız,Sevgili öğretmen adayı gençler,Sevgili Rotary Ailem,Basınımızın değerli temsilcileri,Bolu Rotary Kulübü ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliğiyle bu sene beşincisini gerçekleştirdiğimiz "Toplum Liderleri Geliyor" başlıklı ufuk geliştirme ve liderlik eğitimi program dizisi kapanış törenine hoş geldiniz diyor sizleri saygıyla selamlıyorum.Dönemimizin en önemli ve en uzun soluklu projesi olan "Toplum Liderleri Geliyor" projemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu sene 5.sünü gerçekleştirdiğimiz projede geçtiğimiz 4 yılın verdiği tecrübeyle ve daha fazla heyecanla bazı yenilikler getirmeye çalıştık. Mükemmel bir takım oyunu ortaya koyarak 6 hafta süren bu süreci bugün bitiriyoruz.Mükemmel bir takım dedim. Şimdi ismini söyleyeceğim arkadaşlarımın ayağa kalkmalarını rica ediyorum. Komite başkanım Niyazi Güler, Mesut Kalaycıoğlu, Arda Eratalar, Atilla Yılmaz, Çağlar Yamaner, Kadir Çalışkan, Mustafa Aksoy, Nahit Abak, Onur Çetinkaya, Ozan Çelikağ ve Orhan Bülbül' den oluşan "Toplum Liderleri Geliyor Komitesi Takımı" çok yoğun bir tempoyla mükemmel bir uyum içerisinde çalıştılar. Her biri görev ve sorumluluklarının bilincinde, özveriyle üzerlerine düşen işleri başarıyla sonuçlandırdılar. 6 hafta süren etkinliğimiz için komitemiz ilki 2 Ağustos' ta olmak üzere defalarca toplandık. Tüm dostlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ve onlar için sizlerden bir alkış rica ediyorum.Seminerlerimizde her hafta bir çok rotaryen dostum ve rotaryen eşi bizlerle birlikte oldu, görev aldı. Tüm dostlarıma katkıları için teşekkür ediyorum.Bu projeye maddi destek sağlayan; Sayın Ahmet Baysal, Akpiliç, Bolca Hindi, Çele Sucukları, Çiğdem Optik , Deniz Unlu Mamülleri, Köroğlu Beton,Bolu Park Restaurant , Çözüm Mühendislik, Çelikağ Hukuk Bürosu, Kare Mühendislik İnşaat, Demirel Doğal Gıda, Günay Yemek ve Yamaner Kuyumculuğa en içten teşekkürlerimi sunuyorum.Projemizi birlikte yürüttüğümüz A.İ.B.Ü' nün öğretim üyeleri ve değerli yöneticilerinden, Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Hayri Coşkun' a, Rektör Yrd. Sayın: Prof. Dr.Mehmet Bahar' a, Eğt. Fak. Dekan Yrd. Sayın: Yrd. Doç. Dr. Recai AKKAYA' ya, Eğt. Fak. Dekan Yard. Sekreteri Gülay Gülay' a, BESYO Müdür Doç. Dr. Ümit Karlı, BESYO Spor Yöneticiliği Bölümünden Sayın: Yrd. Doç. Dr. Müberra ÇELEBİ' ye, Eğt.Fak.Güzel Sanatlar Bölümünden Sayın: Yrd. Doç. Dr.Burcu Günay' a, BESYO Spor Yöneticiliği Bölümünden Arş. Görevlisi Kadir Yıldız' a, BESYO Sekreteri Sayın Gürbüz Ertem' e, bize gösterdikleri ilgi ve verdikleri destek için teşekkürlerimi sunuyorum. 1 Kasım' dan bugüne kadar yaptığımız faaliyetleri hatırlayacak olursak,1 Kasım Cumartesi, Sayın Saadet Şen Öner' in sunduğu "Etkili İletişim" konulu seminer,8 Kasım Cumartesi, Görkem Başaran' ın sunduğu "İkna Psikolojisi" ve Dr. Mesut Kalaycıoğlu' nun sunduğu "Görgü Kuralları" seminerleri,15 Kasım Cumartesi, Ömer Tezcan' ın sunduğu "Beden Dili" ve Estetisyen Ebru Karakuş' un sunduğu "Bakımlı olmak" seminerleri,20 Kasım Perşembe, TBMM' si ve Anıtkabir ziyareti, aynı günün akşamında da Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen "Harem" isimli opera gösterisini kapsayan Ankara gezisi,22 Kasım Cumartesi günü ise TLG' de , öğrencilerimizin her birine ayrı ayrı liderlik yapma şansının verildiği takım oyunları,29 Kasım Cumartesi,Dr. Murat Çağatay' ın "Motivasyon" konulu semineri,ve Rtn. Serdar Güler' in "Çanakkale Muharebeleri 1915" konulu sunumuVe bu sabah Yard. Doç. Dr. Arda Eratalar' ın sunduğu "Stres ve Zaman Yönetimi" ve "Yeter ki İnan" seminerleri,Bugün,1 Kasım Cumartesi günü başlayan Toplum Liderleri geliyor seminerlerinin sonuna geldik. Umarım faydalı olmuştur ve bu süreç sizde bir farkındalık yaratmıştır. Bu proje hakkında bilgi verdiğimiz Akademisyen hocalarımız "neden yalnızca Eğitim Fakültesi Öğrencileri için?" diye sordular. Evet, neden önce sizleri tercih ettik" Bunun cevabı şuydu. Sizler öğretmen adayı sınız.Çok yakında öğretmen olarak atanacak ve yurdumuzun çeşitli yerlerinde görev alacaksınız. Öğretmen, öğrencisinin gözünde yalnızca bir eğitmen değil aynı zamanda bir liderdir. Öğretmen bilgilidir, görgülüdür, güçlüdür. Öyle de olmalıdır. Öğretmen toplumda parmakla gösterilen örnek insan olmalıdır. Sizlerde varolduğuna inandığımız bu özellikleri biraz da olsa harekete geçirebildi isek ne mutlu bize.Ressamlar resim yapar. Mimarlar binaları şekillendirir. Mühendisler binaları inşa eder.Ressam yaptığı resmi beğenmez ise siler yenisini yapar. Mimar projeyi değiştirebilir. Mühendis de bir hata yaparsa onu düzeltebilir. Ama öğretmenler toplumunun geleceğinin mimarıdır. Öğretmenlerin yanlışdan dönmeleri için ne zamanları ne de şansları vardır. Büyük önder Atatürk' ün şu sözünü hiç bir zaman unutmamalısınız. "ÖĞRETMENLER YENİ NESİL SİZİN ESERİNİZ OLACAKTIR" Atatürk' ün siz gençlere hitabını bir kez daha hatırlatmak istiyorum: Ey Türk Gençliği!Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!Hepinize bu zorlu hayat yolunda sağlık, mutluluk, başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Toplum Liderleri Geliyor seminerlerinde bu hafta konuşmacılarımızdan Murat Çağatay 1.Oturum "Motivasyon", 2. Oturum "Özgüven", Serdar Gürel "Çanakkale Muharebeleri 1915" konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. Öğle yemeği Akpiliç tarafından hazırlanarak ikram edildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Çobankaya Köyü Murat Paçal ilköğretim okulunda Ağız ve diş sağlığı Taraması yapıldı. Öğrencilere sağlıkla ilgili eğitici film gösterildi. Diş Hekimleri Nejat Eratalar, Emel Eratalar, Yücel Yaşarol, Onur Çetinkaya ve Fadimeana Öztürk tarafından yapılan Diş muayenesinin ardından, Çatladıoğlu Ticaret tarafından hediye edilen diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı. Aynı gün köy kadınlarına da KETEM Başhemşiresi Emine Özdoğan tarafından "Erken Tanı Hayat Kurtarır" semineri verildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Toplum Liderleri Geliyor seminerlerinin kapsamında yeralan "Takım Oyunları" 22 Kasım 2014 günü Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu salonlarında Yar.Doç.Dr. Müberra Çelebi' nin Liderliğinde gerçekleştirildi. Yarışmalardan sonra Çele Sucuk tarafından hazırlanan sucuk partisi verildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Toplum Liderleri Geliyor seminerleri programında yer alan Ankara Gezisi 20 Kasım 2014 günü gerçekleştirildi. Öğrenci ve rotaryenlerden oluşan gurup önce Anıtkabir' i ziyaret etti. Daha sonra TBMM ne gidildi. Bolu Milletvekili Sayın Ali Ercoşkun tarafından karşılanan guruba meclis çalışmaları ve genel kurul salonu hakkında bilgi verildi. Öğle yemeği meclis lokantasında yendikten sonra Ankamall AVM ye gidildi. Aynı günün akşamı Devlet Opera ve Balesi salonunda sergilenen "HAREM" isimli oyun izlendi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Dönemimizin 18. , kulübümüzün 1554. Toplantısını "Rotary Hizmetlerinizle Işıldasın" diyerek başkanımız toplantımızı açtı. Aramızda çok değerli konuklarımız vardı. Kulüp konuğumuz; AİBÜ Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Leyla Alpagut idi. Konuğumuz, içinde bulunduğumuz Atatürk Haftasına ilişkili olarak, "Cumhuriyetin Modernleşme Projesi ve Bir Model Çiftlik (Atatürk Orman Çiftliği)" üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Verdiği bilgiler için kendisine teşekkür deriz.Başkanımızın konuğu Burcu Günay idi. Katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Niyazi-Hatice Güler ev sahipliğinde ocakbaşı yaptık. Ocakbaşı gurubunun bu ilk toplantısında Bilgin-Ayşe Ergun, Nahit-Aysun Abak, Savaş-Çiğdem Sakarya katıldılar. Şerafettin-Hayriye Erbayram ailesi Burcu Günay, Merve Günay, İrem Sakarya, Kerem Sakarya da konuk olarak katıldılar. Dönem Başkanı Rtn.Enver-Mürvet Günay' da katılımlarıyla onur verdiler.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Toplum Liderleri Geliyor programının 3. Haftası ilk konuşmacımız GDG.Ömer Tezcan'ın konusu "Beden Dili" idi. Bolca Hindi tarafından verilen öğle yemeği ardından konuşmacımız Estetisyen Ebru Karakuş "Bakımlı Olmak" konulu sunumunu yaptı.İki konuşmacımıza da teşekkür ederiz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Cumhuriyet Balomuzdan Kareler
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bolu Rotary Kulubü tarafından, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yılı kutlamak üzere düzenlenen Cumhuriyet Balosu 08.11.2014 tarihinde Bolu Gazelle Otel' de gerçekleştirildi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencilerinin hazırladığı program eşliğinde kokteyl ardından, Balo yemeğine geçildi. Bu yıla özel olarak guvernorlük tarafından, Çanakkale muharebesinin 100.yılı anısına hazırlanan görseller eşliğinde, başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları ve vatanı uğruna canını feda eden şehitlerimiz adına, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal marşı coşkuyla okundu. Atatürk' ün sevdiği parçalar eşliğinde muhteşem bir coşkuyla bu gece kutlandı.Bolu Rotary Kulübü Başkanı Enver GÜNAY
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
08.10.2014 Toplum Liderleri Geliyor' da bu hafta sabah bölümünde konuşmacımız İKNANIN PSİKOLOJİSİ konu başlıklı sunumuyla Görkem BAŞARAN idi. Rtn. Reşat Demirel'in sponsor olduğu öğle yemeğinden sonraki bölümde GDB Rtn. Dr.Mesut Kalaycıoğlu GÖRGÜ KURALLARI' nı anlattı.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
TOPLUM LİDERLERİ GELİYOR Bolu Rotary Kulübü nün bu yıl 5.sini düzenlediği TOPLUM LİDERLERİ GELİYOR ufuk geliştirme ve liderlik seminerleri programı başladı.Bayrak töreni, saygı duruşu ve İstiklal marşı söylenerek başlayan açılış programına AİBÜ Eğitim Fakultesi Dekan Yardımcısı Recai Akkaya, UR 2430.Bölge Eğitmeni GDG Rtn. Murat Öz, UR 2430.Bölge TLG Ana Komite Başkanı Rtn.Erdal Yıldırım'ın konuşmalarıyla devam edildi. Bolu Rotary Kulübü dönem Başkanı Rtn.Enver Günay konuşmasında program ve Rotary hakkında bildiler verdi.İlk günün konuşmacısı Saadet Şen Öner "Etkili İletişim ve Öfke Kontrolü" konularında yaptığı sunum katılımcılardan büyük ilgi gördü.Başkanımızın açılış konuşması :Sayın, Eğitim Fakültesi Dekanım, 2430. Bölge Geçmiş Dönem Guvernorüm ve Bölge Eğitmenim, Guvernör Yardımcım, Abant İzzet Baysal Üniversitesinin çok değerli yöneticileri, öğretim üyeleri,Çok Değerli konuklarımız, Sevgili öğretmen adayları,Sevgili rotary ailem.Basınımızın değerli temsilcileri:Bu yıl 5. si düzenlenen, "Toplum Liderleri Geliyor" başlıklı ufuk geliştirme ve liderlik eğitimi program dizisi açılış ve bayrak törenine hoş geldiniz.Bolu Rotary Kulübümüzün bu etkinliğinde bizden ilgisini esirgemeyen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr.Hayri Coşkun a, Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr.Mehmet Bahar'a kulübüm ve şahsım adına en içten teşekkürlerimizi sunuyorum.Bu mekanları, hiçbir karşılık beklemeden, eğitim camiamıza kazandıran, Büyük Hayırsever İzzet Baysal'ı rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhu şadolsun.Sizlere kısaca Rotary yi tanıtmak ve etkinliklerinden bahsetmek istiyorum.Rotary; insanlığa hizmet vermek, her meslekten yüksek ahlaki standartları yüceltmek ve dünyada barış ve iyi niyeti yaymak amacıyla, dünyadaki iş ve meslek sahibi gönüllü insanların birleşmelerinden meydana gelmiş bir kuruluştur.1905 yılında Chicago da dört kişi ile başlayan Rotary, bugün 170 ülkede, 33 000 in üzerinde kulüple 1 milyon ikiyüzbin in üzerindeki Rotaryenle KENDİNDEN ÖNCE İNSANLIĞA HİZMET sunmaktadır.Birleşmiş Milletlerde resmi danışmanlık sıfatıyla temsil edilmektedir ve Unesco nun üyesidir.Rotary, her ülkede o ülkenin yasalarına göre kurulur ve faaliyetlerini ülkesinin yasalarına göre yürütür. Ülkemizdeki Rotary Kulüpleri Türk Dernekler Yasasına göre örgütlenmiş birer dernektir.Toplumumuz, Rotary'i Kızılay gibi bir yardım kuruluşu olarak bilir. Halbuki Rotary bir yardım kuruluşu değil bir hizmet kuruluşudur.Türkiye'de ilk Rotary Kulübü 1954 yılında Ankara'da kurulmuştur. Bolu Rotary Kulübü ise 1982 yılında kuruldu.Rotary bir hizmet kuruluşudur dedik. Uluslar arası Rotary nin insanlığa yaptığı en büyük hizmet, hiç şüphesiz dünya üzerinden çocuk felcini yok etme faaliyetidir. Bunda da tamamıyla başarılı olmuştur. Bugün dünyada yalnız dört ülkede çocuk felcine rastlanmaktadır Rotary, mücadelesini o ülkelerde halen sürdürmektedir.Gençler bir ülkenin geleceğidir. Rotary gençlere ve gençlerin eğitimine çok önem veren bir kuruluştur. Bunun en güzel örneği 18 - 30 yaş arası gençlerden oluşan Rotaract kulüpleridir. Onlar da Rotary amaçları doğrultusunda ve Rotary kulüpleri önderliğinde hizmet üretirler. Rotary Kısa dönem gençlik kampları düzenleyerek değişik ülkelerden gelen gençlere ülkemizi ve yaşantımızı tanıtır. Ükemizden çeşitli ülkelere giden gençlerimiz de gittikleri ülkeleri ve yaşantılarını tanırlar,gittikleri ülkenin gençleriyle dostluklar kurarlar.Uzun dönem öğrenci değişim programları ile yurt dışında bir Rotaryen aile yanında tahsil imkanları sunar. Yurt dışından uzun dönem öğrenci almak suretiyle bir Rotaryen aile yanında ülkemizde de tahsil imkanı yaratır. Georgia bursu dediğimiz burslar ile yurt dışında yüksek lisans yapma imkanı sunar.Üniversitede okuyan ihtiyaçlı gençlerimize karşılıksız burs verir.Gençler için Liderlik eğitim seminerleri düzenler. Rotary?nin Burada sayamadığımız birçok gençlik ve toplum hizmetleri vardır.1982 yılında kurulmuş olan Bolu Rotary Kulübünün kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği önemli hizmetlerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum:- Bolu merkez ve köylerinde 175 okulda, 10 binin üzerinde öğrencinin göz taraması,-Merkezdeki ilkokullarda 1540 öğrencide inmemiş testis kontrolu,-Her yıl düzenli olarak ilköğretim okullarında diş sağlığı taramaları,Cumhuriyet Satranç turnuvaları,-Çaydurt bölgesinde Rotary ormanı oluşturulması,-Hastanelerimize eliza cihazı, nebülizasyon cihazı, volumetrik cihazı, Üniversitemizin Çocuk Onkoloji Bölümüne Yaşam Monitör cihazi gibi cihaz armağanları,-Kanserde erken tanı hayat kurtarır seminerleri,-1999 depreminden sonra İzzet Baysal Devlet hastanesine prefabrik hemodiyaliz merkezi, prefabrik kadın doğum servisi, -Ticaret lisesine 4 derslikli prefabrik ünite,-Halk eğitimi merkezine konfeksiyon eğitimi için dikiş makinası,-Tarihi çeşme onarımı ve işler hale getirilmesi,-Yetişkinler için kolay okuma-yazma kursları,-Rayla ismini verdiğimiz gençlerimiz için liderlik eğitimi seminerleri ve daha sayamadığımız bir çok hizmet.» Engelli çocuklarımızı gönderdiğimiz ?Engelli Kampları?» Engelli çocuklar ve aileleriyle beraber katıldıkları, geleneksel iftar yemeği,» Engelli genç ve çocukların yarıştığı ?Özel sporcular atletizm şenliği?,» Ev kadınlarına iş imkanı sağlamaya yönelik EVKA projesi,» Okuma yazma bilmeyen yetişkinlere, 1 ayda okuma yazma öğreten KOYE projesi,» Köylerde çocuk felci aşısı kampanyaları,» Berber ve kuaförlere verdiğimiz ?hijyen?semineri,engelli ailelerine verdiğimiz ?engelli hakları? semineri,gazetecilere verilen meslek eğitimleri seminerleri,» Okullarda verdiğimiz; çevre seminerleri, kendimizin bizzat tiyatral olarak verdiği "iş görüşmesi ve işe başvuru teknikleri" seminerleri,» Yüzlerce öğrencimize verdiğimiz eğitim burslarımız,» İlkokullara yapılan ana sınıfı odalarının tefrişleri,kreşlere yapılan oyun odaları,» Toplum ruh sağlığı merkezine yaptığımız sera,» Dodurga Köyü Köy konağı ,» 50.Yıl Orta okuluna Teknoloji sınıfı ve okul sağlık merkezi yapımı,» 100.Yıl İ.Ö.O. yaptığımız müzik sınıfı,» Onlarca okula hediye edilen Atatürk köşeleri,su pınarları,kitap ve ansiklopedi, matematik araç gereçleri, fotokopi makinaları, bilgisayarlar, yazıcılar,ilk yardım dolapları, kurduğumuz kütüphaneleri,» Uluslar arası projeler kapsamında da; burslar vasıtasıyla, yurt dışına eğitim için gönderdiğimiz gençler ve ülkemizin tanıtımına katkısı olan, yurt dışından gelerek Bolu' da misafir ettiğimiz onlarca konuk,Bugün yeni bir gençlik hizmeti için, siz gençlerimiz için buradayız.Üniversitemiz Eğitim Fakültesi desteği ile Kulübümüzün yürüteceği Toplum Liderleri Geliyor başlıklı ufuk geliştirme ve liderlik eğitimi seminerini sizler için düzenledik. Bolu Rotary Kulübü olarak, gençlere ve ülkemize olan borcumuz açısından yürütülmesinde ve başarılmasında fayda gördüğümüz bir proje ile amacımız; gelecek nesillerimizi emanet edeceğimiz genç öğretmen adaylarına çağdaş bir ufuk kazandırmak ve gidecekleri bölgelerde bir toplum lideri olarak taşıyacakları sorumluluğu göğüsleyebilmek açısından, üniversitelerin kendilerine sağladığı kıymeti tartışılmaz katkılar yanına ek değerler katabilmektir.Biliyoruz ki liderlik paylaşımla olur. Çünkü rehberlik yapabilen kişiler, toplumları yönlendirebilen kişilerdir. Lider, insanların bilinçlenmesini sağlayan, onların üretmesine katkıda bulunan kişidir.Liderlik doğuştan getirilen yeteneklerin ancak eğitimle pekiştirilmesiyle ortaya çıkar. Her öğretmen kendisini bir toplum lideri olarak yetiştirmelidir. İnanıyorum ki bu seminerin sonunda, siz sevgili gençlerimiz kendinizdeki bu değişimi ve gelişimi fark edeceksiniz. Sizlere şimdiden başarılar dilerken büyük önder Atatürk ün bir sözünü de hatırlatmak istiyorum. ÖĞRETMENLER YENİ NESİL SİZİN ESERİNİZ OLACAKTIR. Bu eğitim seminerlerinde gönüllü olarak görev alan, bu seminerlere hiçbir karşılık beklemeden bilgisini, zamanını ve emeğini ayıran, gençlerimizin yetişmesine katkı yapan çok değerli eğitimcilerimiz, Eğt. Fak. Dekan Yrd. Sayın: Yrd. Doç. Dr. Recai AKKAYA'ya, BESYO Spor Yöneticiliği Bölümünden Sayın: Yrd. Doç. Dr. Müberra ÇELEBİ' ye, Eğt.Fak.Güzel Sanatlar Bölümünden Sayın: Yrd. Doç. Dr.Burcu Günay'a, BESYO Spor Yöneticiliği Bölümünden Arş Görevlisi Kadir Yıldız'a, BESYO Sekreteri Sayın Gürbüz Ertem'e teşekkürlerimi sunuyorum.Bu programda bize sponsor olan; Ahmet Baysal, Eriş Kerestecilik A.Ş., Akpiliç, Bolçi, Bolca Hindi, Beypiliç, Çiğdem Optik, Kemal Matbaası, Yamaner Kuyumculuk, Kare İnşaaat, Günay Yemek, Çözüm Mühendislik, Köroğlu Beton, Ozan Çelikağ, Demirel Doğal Gıda, Bolu Park Restarurant ve Çele Sucuklarına da teşekkürlerimi sunuyorum.Son olarak ta, bu organizasyonda büyük emek veren kulüp arkadaşlarımdan TLG Komite Başkanım Niyazi Güler, Mesut Kalaycıoğlu'na, Mustafa Aksoy, Çağlar Yamaner, Kadir Çalışgan, Atilla Yılmaz, Arda Eratalar, Nahit Abak, Onur Çetinkaya, Ozan Çelikağ, Savaş Sakarya, Zeki Varlık, Hakan Karabaş,'a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.Hepinizi Işıldayan Sevgi ve Saygılarımla selamlıyorum.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
16-17 Ekim 2014 tarihinde Adana Rotary Kulüpleri tarafından organize edilen Rotary Günlerine 2430. Bölge TLG ana komite başlanı Rtn. Erdal Yıldırım ve eşi Leyla Yıldırım ile Gençlik Değişim öğrencisi Meghan Hayden katıldı.Guvernörümüz Rtn. Korhan Atilla' nın verdiği görevle kurduğumuz TLG Standını, U.R.Başkanı Gary Huang ve eşi Judy Huang guvernörümüzle birlikte ziyaret ettiler. TLG standı rotaryenlerden de yoğun ilgi gördü ve ziyaret edildi. Rotary günleri Medeniyetler Korosu sunumu ile mükemmel bir gala gecesi ile bitti.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
2014 Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 18 Ekim Cumartesi günü Bolu Rotary Kulübü Dönem Başkanı Enver GÜNAY,Bolu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İdris KELEŞ,Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Turgut KAVUK, Rotaryenler, Rotaryen eşleri ve Sporcu yakınlarının katılımıyla başladı.Minikler, küçükler, yıldızlar, gençler ve genel olmak üzere 5 kategoride gerçekleştirilen turnuva 19 Ekim 2014 Pazar günü 5.tur maçları ile tamamlandı. Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
7 Ekim 2014 tarihinde Bayramlaşma Yemeğinde Bolu Rotary Kulübü olarak bir araya geldik. Birlikte nice bayramlara...
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
27 Eylül 2014 tarihinde Karadeniz Ereğli' de yapılan Gurup Enstitüsü' ne Guvernör Yardımcımız Rtn. Birdal Esen ve eşi Rüksan Esen, Başkanı'mız Rtn Enver Günay ve eşi Mürüvvet Günay, yeni üyemiz Rtn Hakan Karabaş, ile Rotaract Başkanı'mız Elçin Kocaman katıldılar.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
26 Eylül 2014 tarihli eşli toplantımızda aynı zamanda Rtn. Hakan Karabaş ve Rtn. Zeki Varlık Üyeliğe Kabul Töreni ile aramıza katıldılar. Rozetlerini Rtn. Alaaddin Eratalar ve Rtn. Birdal Esen taktılar. Bu katılımlarla kulübümüz üye sayısı 34 oldu.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
26 Eylül 2014 Akşamı Gazelle Otel' de dönemimizin ilk eşli toplantısını yaptık. Eşli toplantımızda kulüp Üyelerimizden Oluşan TSM koromuz, Şef Rtn. Birdal Esen Yönetimi'nde sevilen Şarkıları icra ettiler.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
26 Eylül 2014 tarihli toplantımızda Kulübümüzün Uzun Dönem Değişim öğrencisi konuğu Meghan Truax Hayden kendisini ve ülkesini tanıtan bir sunum yaptı.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
22 Eylül 2014 tarihli toplantımızda Rtn.Av.Ozan Çelikağ tüketici hakları ve bankaların almış olduğu masrafların iadesi konusunda kulüp üyelerini bilgilendirdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
10 Eylül 2014 günü TLG komitesi olarak yaptığımız toplantıda TLG seminerlerinin programını oluşturduk. Komite üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
8 Eylül 2014 tarihli toplantımızda GDG Yrd. Rtn. Niyazi Güler, Üyelik ve Üyelik Geliştirme konusuyla bizleri bilgilendirdi. Kendilerine teşekkür ederiz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
21 Eylül 2014 tarihinde ev sahibi Çağlar ve Nermin Yamaner' di. Güneşin ve ev sahiplerinin sıcaklığı ile içimizin ısındığı yeni projelerin görüşüldüğü samimi bir ortamdı.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
25 Ağustos 2014 tarihli 1543 Nolu toplantımızda Creast Girls Academy-Head of Science Öğretim Görevlisi Nimet İnceayan "CERN Deneyi" konulu sunumunu gerçekleştirdi. Enerjiden madde elde edilmesi konusunda bilim adamlarının çok önemli aşama kaydettiklerini öğrenmiş olduk.Kendisine verdiği bilgiler için teşekkür ederiz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
18 Ağustos 2014 tarihli 1542 nolu toplantımızın konuk konuşmacısı Afad Görevlisi Sayın Ayhan Yıldız "Deprem Güvenliği" ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Kendisine verdiği bilgiler için teşekkür ederiz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Ramazan Bayramı' nın 3. gününde geleneksel bayram yemeğinde bir araya geldik. Katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Bolu Rotary Kulübü' nün düzenlediği geleneksel iftar yemeği, Dağkent Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Okulu' nda neşe içinde gerçekleşti. Öğrenci velileri, öğrenciler ve misafirlerin yoğun ilgi gösterdiği yemekten sonra, okulun öğrenci korosunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla davetliler neşe içinde eğlendiler. Ayrıca Karagöz-Hacivat gösterisi de geceye renk kattı. Bolu Rotary Kulübü Başkanı Enver Günay yaptığı konuşmada "her yıl düzenlediğimiz bu iftar yemeğini bu yıl da değişik etkinliklerle daha da zenginleştirdik. Önümüzdeki senelerde de aynı şekilde Dağkent Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı' na yardım faaliyetimizi devam ettireceğiz" dedi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
GDB Enver Günay ve Yönetim Kurulu 2014-2015 Dönemi Asamblesini gerçekleştirdi.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Başkanımız Enver Günay ve eşi Mürüvvet Günay, guvarnör yardımcımız Birdal Esen ve eşi Rüksan Esen ile Bölge TLG ana komite başkanı Erdal Yıldırım ve eşi Leyla Yıldırım Anıtkabir ziyaretinde bölge kulüpleriyle birlikte oldular. Kulübümüz adına ziyaretleri gerçekleştirdiler. Ayaklarına sağlık.
Yazan: Bolu Rotary
05.08.2019
Başkanımız Enver Günay, kulübümüzün 1536., dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yeni dönemin Rotary camiasına, kulübümüze ve Bolu' muza hayırlı olmasını dileriz.
Yazan: Bolu Rotary
03.08.2019
Konferansta ödüllere doymayan başkanımız, üyelerini de ödüle boğdu. Gecenin sonunda herkes Rotary ile yaşamları değiştirme idealini sağlayabilmenin mutluluk ve gururunu yaşıyordu.
Yazan: Bolu Rotary
03.08.2019
22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleşen 2430.Bölge Konferansına katıldık. Konferansta Başkanımız Orhan Bülbül ve Kulübümüz Ödüle Doymadı.
Yazan: Bolu Rotary
03.08.2019
» 2016-2017 Dönemi 2430 Bölge guvernör aday adayı seçilen Sayın Güner İnci hakkında son tarih olan 8 Şubata kadar bir itiraz olmadığı için guvernör adaylığı kesinleşmiştir.Kendisinin üstleneceği bu onurlu görevde çok başarılı olacağına inanıyor ve yürekten kutluyoruz.» Geçtiğimiz 8 Şubat Cumartesi günü 2014-2015 dönemi 2430 Bölge Guvernör Yardımcılığına seçilen kıymetli dostumuz Birdal Esen ve 2014-2015 dönemi 2430 Bölge TLG Ana Komite Başkanlığına seçilen kıymetli dostumuz Erdal Yıldırım Eğitim Seminerlerine katılmak üzere Ankara'ya gittiler.
Yazan: Bolu Rotary
03.08.2019
Bu haftaki toplantımızın konusu "Bolu ili genelinde Kanser Hastalarının Genel Durumu"
Yazan: Bolu Rotary
03.08.2019